Smart City Foxconn

Místo stavby: Praha
Investor: FOXCONN a.s.
Autoři:ing. arch. Martin Vokatý, Ing. Vladimír Vokatý, Ing. Petr Jileček (Karlínblok) Ing. arch. Vladimír Kružík (Karlínblok)
Termín realizace: urbanistický koncept

INFORMACE O PROJEKTU

Projekt SMART City v České republice má potenciál prezentovat společnost Foxconn a její přístup k životnímu prostředí, zaměstnancům, politiku zdraví a bezpečnost a také demonstruje potenciál technologie SMART. SMART City Praha vytvoří vysoce kvalitní pracovní prostředí a bude sloužit jako jeden velký showroom pro značku Foxconn.

Řešené území se nachází na území městské části PRAHA – DOLNÍ POČERNICE, v severovýchodní části hlavního města Prahy. Praha je největším městem České republiky a současně 15. největším městem Evropské unie. Řešené území se nachází v úseku mezi tzv. Štěrboholskou radiálou na jihu a napojením na dálnici D11 směr Pardubice a rychlostní komunikaci R10 směr Mladá Boleslav na severu. Nový obytný soubor SMART CITY PRAGUE se rozkládá na území ohraničeném dvěma architektonickými objekty – na západě to je revitalizovaný statek u křižovatky ulic Národních hrdinů a Nad rybníkem a na východě komplex vědeckého a výzkumného centra FOXCONN. Předpokládáme, že atraktivní nabídka občanské vybavenosti a služeb učiní z objektu statku styčný bod a přechodový prvek mezi dnešním historickým centrem Dolních Počernic a obytným souborem SMART CITY PRAGUE.