Špindlerův Mlýn - penzion Zvon

Místo stavby: Špindlerův Mlýn
Investor: Excon a.s.
Autoři: Ing. arch Martin Vokatý, Ing. Vladimír Vokatý
Investiční náklady: 50 mil Kč
Termín realizace: 12/2014 – 09/2015

INFORMACE O PROJEKTU

Architektura objektu vychází z tradičního hmotového řešení původního objektu. Rovnoběžně s vrstevnicemi orientovaný hlavní trakt je doplněn uprostřed o snížený příčný dvoutrakt. V místě křížení těchto hmot vzniká komunikační jádro se schodišťovou halou, evakuačním výtahem a horním osvětlením prostřednictvím hřebenového světlíku v sedlové střeše. Kolem schodišťové haly jsou v každém obytném podlaží apartmánové jednotky vybavené lodžiemi.

Architektura objektu je soudobá a používá tradičních materiálů (kámen, dřevo, falcovaná plechová krytina, skleněná zábradlí lodžií).

Nový objekt, jenž je vybudován na místě původního objektu penzionu, zachovává jeho účel a je určen pro ubytování se stravovací službou pro veřejnost ve formě občerstvení.

Objekt je dvoupodlažní s podkrovím a s jedním podzemním podlažím. Podzemní podlaží je určeno pro parkování osobních automobilů a pro technické zázemí objektu (úklidová komora, odpadky, kotelna, sklad prádla). Pro většinu apartmánů je zde přidělena sklepní kóje. V 1.NP je umístěn hlavní vstup, recepce a zázemí pro zaměstnance, občerstvení se sociálním zařízením, a tři ubytovací jednotky. V druhém a podkrovním patře pak jsou další ubytovací jednotky (v 2.NP šest jednotek a v podkroví 5 jednotek).

Architektura objektu je současná s použití tradičních materiálů. 1.PP a 1.NP je obloženo kamenným obkladem, 2.NP a podkroví je obloženo dřevěným obkladem. Střešní krytina je z falcovaného titanzinkového plechu, zábradlí lodžií je provedeno se skleněnou výplní.